13 Facts About Notre-Dame Cathedral | Mental Floss

کلیسای جامع نوتردام، پاریس

نوتردام پاریس ، کلیسای جامع نوتردام ، کلیسای جامع در پاریس نیز نامیده می شود. این کلیسا مشهورترین کلیسای جامع گوتیک در قرون وسطی است و از نظر اندازه ، قدمت و علاقه معماری متمایز است.

نوتردام در انتهای شرقی ایل دلا سیته قرار دارد و بر روی ویرانه های دو کلیسای قبلی ساخته شده است ، که خود معبد گالو-رومی وقف مشتری داشته است. این کلیسای جامع توسط موریس دو سولی ، اسقف پاریس ، که حدود سال 1160 ایده تبدیل به یک ساختمان واحد را در مقیاس بزرگتر ، ویرانه های دو کلیسای قبلی ایجاد کرد ، آغاز شد. سنگ بنیاد توسط پاپ الکساندر سوم در سال 1163 ریخته شد و محراب عالی در سال 19 تقدیس شد. گروه سرود ، نمای غربی و شبستان تا سال 1250 به اتمام رسید ، و ایوان ها ، نمازخانه ها و سایر تزئینات دیگر در 100 مورد بعدی اضافه شد سال ها.

کلیسای جامع نوتردام متشکل از یک گروه کر و یک آبسیس ، یک گذرگاه کوتاه و یک شبستان است که توسط راهروهای دوتایی و نمازخانه های مربع شکل احاطه شده است. گلدسته مرکزی آن در هنگام مرمت در قرن نوزدهم اضافه شد و جایگزین نمونه اصلی شد که به دلیل بی ثباتی در قرن کاملاً برداشته شده بود. فضای داخلی کلیسای جامع 427 در 157 فوت (130 در 48 متر) در نقشه ، و سقف 115 فوت (35 متر) ارتفاع دارد. دو برج عظیم گوتیک اولیه (121050) نمای غربی را تاج گذاری می کنند ، که به سه طبقه تقسیم شده و درهای آن با کنده کاری های ظریف گوتیک تزئین شده و با تعدادی از چهره های پادشاهان عهد عتیق بر فراز آنها قرار گرفته است. ارتفاع این دو برج 223 فوت (68 متر) است. گلدسته هایی که قرار بود با آنها تاج گذاری شوند هرگز اضافه نشدند. در انتهای شرقی کلیسای جامع ، آبسیس دارای پنجره های بزرگ شکاف دار (70/1235 افزوده شده) است و توسط تکیه گاه های پرنده یک طاقی از سبک گوتیک Rayonnant جسورانه پشتیبانی می شود ، به خصوص به جسارت و لطف آنها قابل توجه است. سه پنجره گل رز بزرگ کلیسای جامع شیشه های قرن سیزدهم خود را حفظ می کنند.

کلیسای جامع نوتردام طی قرن ها دچار آسیب و زوال شد. پس از انقلاب فرانسه توسط ناپلئون ، که در سال 04 در کلیسای جامع خود را به عنوان امپراتور فرانسویان تاجگذاری کرد ، از تخریب احتمالی نجات یافت. نوتردام در اواسط قرن نوزدهم توسط معمار فرانسوی اوژن-امانوئل ویولت-ل-دوک تحت مرمت های اساسی قرار گرفت. . گفته می شود که محبوبیت رمان تاریخی Notre-Dame de Paris (31) ویکتور هوگو ، که در آن مکان کلیسای جامع قرار دارد ، الهام بخش این بازسازی ها بود. در طی یک کار ترمیم در سال 2019 ، آتش سوزی در اتاق زیر شیروانی کلیسای جامع رخ داد ، و آتش سوزی عظیم باعث سقوط بیشتر سقف ، گلدسته قرن نوزدهم Viollet-le-Duc و برخی از طاق های دنده شد.

 

کلیسای جامع نوتردام، پاریس

دیزنی لند، مجیک کینگدام، فلوریدا

، ,کلیسای ,جامع ,های ,یک ,سال ,کلیسای جامع ,، که ,در سال ,قرن نوزدهم ,، و ,جامع نوتردام، پاریس

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آموزش سئو صفر تا صد دانلود آهنگ جدید دبستان فرهنگیان پسرانه ناحیه 1 تولیدی قابلمه روحی بررسی وضعیت سینماهای تهران نجات آب،نجات زندگی سایت تبلیغات سید امیرمهدی عادل احمدیان فیلم ترسناک ایرانی یار آسمانی